Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 17.11.2014 17:40:01 

Lenka Zahradnická

Články
Super.cz
Zahradnická z Ordinace ztloustla! Prsa až ke kolenům nahradily pevné trojky

Herečka Lenka Zahradnická (24), kterou diváci znají ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, si s výběrem oblečení hlavu zrovna neláme. Její kreace už několikrát šokovaly módní redaktory!Vrcholným počinem herečky byl model, ve kterém se ukázala na party svého domovského seriálu. Do černých koktejlek si totiž Lenka jaksi zapomněla vzít podprsenku. „Možná si myslela, že by vypadalo špatně, kdyby jí koukala ramínka od prádla, ale trochu pozapomněla, že se v dnešní době vyrábějí podprsenky i k těmto typům šatů," okomentoval hereččin outfit známý stylista.
Na projekci psychologického příběhu Bez tváře, kde Zahradnická hraje malířku, se už ale herečka předvedla ve výstřihu, za který by se nemusela stydět ani Dolly Buster.
Seriálová sestřička Veverka za poslední dobu znatelně přibrala. Kdysi ultraštíhlá hnědovláska se některými rysy začíná podobat Ivetě Bartošové. Oteklý obličej a tukové polštáře svědčí o tom, že se s Lenkou něco děje. V kuloárech se navíc proslýchá, že herečka stále zapíjí rozchod s muzikantem Tomášem Klusem. Pár se přitom rozešel už před rokem.
 Doufejme, že se Lenka co nejdřív zamiluje a její osobní život nabere lepší obrátky. + VIDEO 

Super.cz 

Nova.cz

Blesk.cz

Takhle ji diváci ordinace neznají: Veverka z Ordinace svádí Vydru

Takhle diváci Ordinace v růžové zahradě 2 herečku Lenku Zahradnickou určitě neznají. Vyzývavá sekretářka Natálie z divadelní komedie Příbuzné si nevybíráme se ani trochu nepodobá zakřiknuté seriálové sestřičce Veverce.
Naopak srší neskrývanou erotikou. „Když to Lenka na jevišti rozjede, nejsem v podezření u manželky jen já, ale všichni chlapi v divadle,“ ocenil sex-appeal kolegyně Vydra. Ten hraje po boku Zahradnické zámožného záletného zubaře a má tak svádění z první ruky.
 

Blesk.cz

'Veverka' Zahradnická a Mesarošová bojují o roli ve filmu

Ve filmovém zákulisí zuří boj modelek a hereček! Sexbomba Dominika Mesarošová (23), první vicemiss ČR 2006 Kateřina Pospíšilová (25) a »Veverka« ze seriálové Ordinace Lenka Zahradnická (23) se poperou kvůli připravovanému filmu Dvě bobule.
Dominika už nafotila pro film sexy plakát a neskrývá herecké ambice. Její sokyně ale také nabízejí svá prsa!
"Chceme do role Marie obsadit atraktivní holku, kterou bude před kamerou svádět Lukáš Langmajer. Kandidátek je hodně. Bude to »o prsa«, ale prsa určitě nebudou hrát hlavní roli," říká producent bobulové »dvojky« Adam Dvořák.
"Vždycky jsem chtěla hrát a už jsem svým tělem něco dokázala," upozorňuje Dominika na své vnady. Šance se však hodně kloní k »Veverce« ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, z které chtějí filmaři »vyždímat« její současnou televizní popularitu.
"Lenka Zahradnická byla v úterý již oslovena. Není to naštěstí žádná cudná katolička, kterou nyní hraje na obrazovce," prozradil zdroj z filmového štábu. "Chci zkusit zas něco jiného," potvrdila neurčitě sama Zahradnická, jejímiž fotkami se to na internetu jen hemží.
Vicemiss Pospíšilová o pokračování hitu Bobule také hodně stojí a nadzvedává ji, že by její ambice chtěla některá z uchazeček trumfovat prsy. "Člověk nemusí své kvality dokazovat prvoplánově," obula se do konkurence modelka, která má za sebou miniroli v Bestiáři.
Všem ovšem může prestižní flek ještě na poslední chvíli vyfouknout slovenská hvězda Vlastina Svatek (27). "Hledáme hlavně odlišný typ, než je Tereza Voříšková z prvního filmu," naznačuje Dvořák, jemuž se hvězdy a hvězdičky jen hrnou, a tudíž má dobrý manévrovací prostor při stanovování honorářů.
Své má zatím jisté právě představitelka největší role Voříšková, která v komedii o víně opět zahraje vedle »floutků« Lukáše Langmajera a Kryštofa Hádka. Ta se může modelkám a herečkám tlačícím se do Dvou bobulí už jenom smát.
 
 

Blesk.cz

Veverka z Ordinace: Zlomila srdce Dykovi, na řadě je Klus

Představitelka naivní sestřičky Aleny Veverkové z Ordinace v růžové zahradě Lenka Zahradnická (23) je femme fatale, která láme srdce jednoho mladého herce za druhým.  
Vojta Dyk (23) jen kvůli tomu, aby mohl být s ní, začal studovat stejnou školu, a přesto ho opustila. Nyní Lenka žije s dalším spolužákem, zpěvákem Tomášem Klusem (22).
V civilu Lenka rozhodně nepatří mezi slečny, které jako její seriálová Veverka upřednostňují sex až po svatbě. Pro Vojtu Dyka byla jeho doposud největší životní láskou. Mladý herec a zpěvák tolik toužil být v její blízkosti, že si podal přihlášku na DAMU.
Jeho snaha ale vyšla nazmar. Okatá kráska se s ním po roce rozešla. Od té doby Dyk neměl na lásku štěstí. Byl na tom tak psychicky špatně, že prohlašoval, že je gay. Současný Lenčin partner Tomáš Klus to s herečkou také neměl lehké. Její náklonnost si musel získávat dlouhé měsíce. "Nechtěla mě, protože jsem mladší," svěřil Blesku úspěšný zpěvák a skladatel.
Počátky jejich vztahu ale nebyly lehké. Zatímco on byl ochoten jí snášet modré z nebe a neustále pro ni psal zamilované písničky, herečka se svému partnerovi příliš nevěnovala. "Ona je úplně úžasná. Jen mě mrzí, že na mě má tak málo času," postěžoval si. Mladý zpěvák je podle očitých svědků pod pantoflem a skáče, jak jeho vytoužená kráska píská.
 
 

Šíp.cz

Tomáš Klus miluje Lenku z Ordinace

PRAHA - Zamilované pohledy, objetí a neustálý smích. Přesně takhle vypadá vztah zpěváka Tomáše Kluse a Lenky Zahradnické, která hraje v seriálu Ordinace v růžové zahradě sestru Alenu Veverkovou. Přesto, že jsou spolu už půl roku, vypadají stejně zamilovaně jako na začátku.

"Je to bezvadný vztah, ve všem si skvěle rozumíme," prozradil Tomáš na křtu promítání klipů k filmu Anglické jahody, ke kterému dělal hudbu. Přesto, že je Tomáš spíš zpěvák než herec, studuje na pražské DAMU a právě tam se se svojí láskou Lenkou seznámil.

Šíp.cz

Přepni.cz

Veverka z Ordinace: Herečka Lenka Zahradnická

Neskutečně hodnou sestřičku, jakou hraji v Ordinaci, jsem zažila na vlastní kůži, když jsem ve třinácti podstoupila akutní operaci slepého střeva. Byla to řádová sestra,“ prozradila herečka.

Usměvavá herečka Lenka Zahradnická (23) působí svou přehnaně kladnou rolí zdravotní sestřičky Alenky Veverkové v oblíbeném seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 (2008) jako nadpozemské zjevení. Setkat se v opravdové nemocnici s takto milou, hodnou, empatickou a v každé situaci nápomocnou sestřičkou, zřejmě by vás v porovnání s krizovým stavem našeho zdravotnictví napadlo, že jste už v nebi.

„Kdekdo si myslí, že musí být nesmírně nudné a ubíjející hrát v Ordinaci takovou čistou naivní duši, která myslí jenom na blaho a pohodlí pacientů. Jenže v dnešní zkažené době je té ošklivosti tolik, že si s chutí zahraju postavu, která věří v boha a dobrého člověka," vysvětluje herečka, která se na konkurz do Ordinace dostala díky své roli v seriálu Světla pasáže (2007), kde hrála barmanku Lindu. Ten však neměl takové štěstí a i přes atraktivitu právnického prostředí záhy skončil.

„Na Novu jsem se protlačila díky roličce v cyklu To nevymyslíš. Výhodou je, že jakmile si v televizi už něco zahrajete a neuděláte nějaký průser, máte velkou šanci, že vás budou zvát minimálně na jejich nejrůznější konkurzy. To se stalo i mě, když se pak připravovala Světla pasáže. Původně jsem měla hrát jednu z hlavních rolí právniček, ale byla jsem ráda, že na mě zbyla alespoň role barmanky Lindy. Každá zkušenost před televizními kamerami je pro mladého herce k nezaplacení," přiznává Zahradnická, která svým neotřelým šarmem zaujala tvůrce mnohem populárnější Ordinace, ve které se zrovna ruku v ruce s novou sérií dělala výrazná škatulata hejbejte se.

„Nějakou dobu jsem si už před kamerou ani neškrtla a najednou telefonát, ať přijdu na konkurz. Předběžně se myslelo, že bych mohla hrát Terezu Valšíkovou, ale nebylo to ono. Pak mi zkusili dát Tvrdíkovou, ale pořád to nebylo ono. Nakonec jsem dostala pár vět jako Veverka a byla ruka v rukávě. Trochu jsem se bála, jestli na to zběsilé tempo natáčení stačím, protože mám každý den budíček v 5 hodin a až do noci se nezastavím," prozrazuje herečka, která kromě náročného natáčení Ordinace ještě studuje poslední ročník DAMU a hostuje na třech různých divadelních scénách.

„Všechno je lepší než nuda. Radši budu v jednom kole, než si okusovat nehty nudou a stresovat se nad tím, z čeho zaplatím složenky. I když já si platím maximálně tak mobil," říká se smíchem Zahradnická, která stále ještě bydlí spolu s mladším bratrem v pražském bytě svých rodičů. „Doma je doma. Rodina má držet pohromadě. Doma mám veškerý komfort a podporu rodičů, kteří mi neskutečně drží palce. Máma, která je zdravotní sestřička a vidí každou chybu, kterou v seriálu udělám, mi milosrdně říká, že všechno dělám skvěle a moc mi to sluší, zatímco táta se může přetrhnout, aby byl na osmou doma a neunikl mu ani jediný díl Ordinace. Je to od nich strašně milé. Nemohla bych je opustit," obhajuje, proč stále ještě nevyletěla z rodičovského hnízda.

Paradoxem je, že Lenka nikdy netoužila po herecké kariéře. Její srdce tlouklo, stejně jako to matčino, pro nemocnici. Dlouhá léta tajně snila, že se stane zdravotní sestřičkou na dětském onkologickém oddělení, a že bude vracet dětským pacientům úsměv do tváře.  Od jejího úmyslu jí však matka odradila. Usoudila, že na takové povolání prostě nemá. „Vždycky jsem všude hlásala, že budu sestřička jako maminka, takže mě pak nemile překvapilo, když mi to máma zakázala. Hustila do mě, že na každodenní koukání smrti do očí nemám žaludek. Tak jsem šla na gymnázium," prozrazuje s tím, že po jeho skončení jí kamarádi ukecali, ať jde s nimi na přijímací zkoušky na DAMU. A zatímco oni nebyli přijati, Lence to bez přípravy vyšlo napoprvé. Jak sama říká, musel to být její předurčený osud, protože ona sama by se k takovému kroku nikdy neodhodlala.

Přepni.cz

 

 Magazín.cz

Módní patrola: sexy dračice ze seriálů

 
Pět hereček, které se dostaly do povědomí veřejnosti díky svým rolím v seriálech, si vzala na mušku módní policistka Lucka. Holky jsou to jedna báseň, ale šlápnout vedle může každá.
 
Lenka Zahradnická
Hodnocení: 80 %
 
Oj, to je krásná dívenka! Zjistila jsem, že hraje jakousi věřící sestru v novácké Ordinaci. V civilu je ale rozhodně za dračici, tedy aspoň tak soudím podle oblečení. Topík z úpletu je přesně podle posledních trendů ve stylu šedesátých let.
Zbytek modelu sice šedesátkám neodpovídá, ale černá krátká sukýnka dala vyniknout perfektním nohám začínající herečky. Takže vzhledem k pánům na stylové sladěnosti trvat rozhodně nebudu ;-)
Vytknu ale hnědou kabelku, která ke zbývajícím barvám vůbec neladí a je trochu jako pěst na oko.

Magazín.cz

Super.cz
 
Zahradnická z Ordinace: Klus skáče, jak ona píská!?
 
Herečka Lenka Zahradnická (23) se v seriálu Ordinace v růžové zahradě sice tváří jako ,,svatá dala, nevěděla komu", ve skutečnosti ale moc dobře ví, co chce, a jde si tvrdě za svým.
 
Tvář andílka šmrcnutá výrazem postřelené labutě se Lence skvěle vyplácí. Coby talentovaná herečka moc dobře ví, jak se kdy zatvářit, aby lidi kolem sebe dostala tam, kam chce. „Komunikační strategii“ Zahradnické parádně dokládá její nedávný nákup.
„Stála uprostřed obchodu a tvářila se, jako by jí celý patřil. Její přítel
Tomáš Klus
pobíhal a poslušně nosil věci do nákupního košíku nacpaného k prasknutí,“ uvedl svědek Lenčina nákupního maratonu.
„Nehnula ani brvou a čekala, až její miláček všechno nanosí a společně se vydají k pokladně. Má to holka skvěle zařízené...,“ pokračuje zdroj.
A zatímco
Klus monitoroval nabídku supermarketu a vybíral tu nejlepší naklíčenou pšenici a fazole mungo, Lenka
si užívala slávy, kterou jí přinesla role Alenky Veverkové v oblíbeném nováckém seriálu. „Nešlo si nevšimnout, jak poočku pozoruje, jestli ji lidé poznávají. Když zjistila, že ano, nasadila líbezný úsměv a kochala se...,“ dodává svědek Lenčina výstupu.
Nic naplat, o téhle herečce ještě uslyšíme...
 
 
Story 30/2008
.
V televizi se nemůžu vidět
.
Lenka Zahradnická (23) hraje v seriálu Ordinace v růžové zahradě hodnou a chápavou sestřičku Veverku.
.
Produkce seriálu ji pozvala na konkurz. "Původně jsem byla pozvaná kvůli jiné roli, Tereze Valšíkové, a nakonec z toho vyšla sestřička Veverka. Navíc jsem se to dozvěděla hrozně pozdě, mezitím jsem dostala jinou nabídku, tak jsem chvíli váhala." Do té doby seriál příliš neznala, protože televizním divákem moc není. " Mám ráda ty staré, jako je Sanitka či Taková normální rodinka." Ani teď Ordinaci nesleduji, protože se prý nemůže ani vidět. Při tom pro Novu natočila seriál Světla pasáže, kde hrála barmanku Lindu, a pro Českou televizi dvě povídky s Miroslavem Donutilem v cyklu 3+1. "Jedna se jmenovala Vánoce a druhá Nemotora. V té jsem byla pro změnu medička."
Úplně první roli natočila ve čtrnácti letech ve snímku Tak zase někdy ahoj pro pořad Žirafa, a dokonce si za ni jela do Itálie pro dětskou cenu. Tehdy si ji našli v dětském divadle Radar, kam chodila celých patnáct let. Přivedla sem i svého tehdejšího přítele, který jí pak oznámil, že jde na DAMU, a zárověň vyhecoval, ať to zkusí taky. Vzali je oba. S bývalým přítelem pak chodila do třídy.I ten současný, zpěvák Tomáš Klus, je posluchačem DAMU.
Zatím nenašla angažmá, protože se jeho hledání příliš nevěnovala. "Vymlouvala jsme se sama sobě, že nemám čas kvůli natáčení, Navíc jsem Pražák, navíc takový mamánek, tak se mi ani nechtělo odjet z Prahy do oblastního divadla, i když je to zkušenost k nezaplacení. Přitom vím, že v Praze najít jako holka angažmá je hrozně těžké. Zatím hostuju v Brně v představení Roxana v divadelní společnosti Frída, která patří Martinu Trnavskému, s nímž jsem se skamarádila už při natáčení Světel pasáže. Těď spolu točíme i Ordinaci." Lenka nyní hraje postavu, která má profesi její maminky, zdravotní sestry. "Chtěla jsem být sestřička jako ona, lákalo mě to, ale máma mě odradila s tím, že je to málo doceněná práce, při které se člověk hodně nadře. Mám moc ráda děti, tak pro mě byla příjemná představa, že budu pracovat někde na dětském oddělení a povídat si s nimi. Ale vzhledem k tomu, že musíte projít všechna odděléní, nebyla jsme si jistá, zda bych zvládla onkologii." Že by třeba divadlo už nikdy nedělala, si Lenka představit nedokáže. Vždycky se prý cestička najde, i kdyby ho měla dělat amatérsky. je to láska, které se nemůže vzdát.
 
.
 
Super.cz

Hvězdný Klus: Kdy pustí Zahradnickou z Ordinace k vodě?

Ještě nedávno po začínajícím herci a zpěvákovi Tomáši Klusovi (22) ani pes neštěkl, zato jeho přítelkyně Lenka Zahradnická (23) se vyhřívala na výsluní popularity coby cudná sestřička z Ordinace v růžové zahradě. Teď se ale role obrátily.

Talentovaný umělec boří žebříčky hitparád a jeho písničky do omrzení hraje nejedno rádio. Zatímco jeho milá si užívá prázdnin, on je zavřený ve zlínském nahrávacím studiu. „Doděláváme muziku k filmu Anglické jahody, který přijde do kin letos v listopadu,“ pochlubil se zaneprázdněný Klus.
Zpěvák, který aktuálně boduje s hitem Pocity, se ale ani potom nezastaví. „Čekají mě vystoupení hned na několika letních festivalech,“ řekl
Tomáš. Pohledný mladík, který nejedno dívčí srdéčko dojme tesknou písní a pak ještě mnohoslibně mrkne do davu, je totiž pro pořadatele i nahrávací firmy zlatý důl. Fanynky mu padají k nohám a za jeho cédéčko rády utratí poslední zbytky kapesného.
Tomášova přítelkyně by ale na všechny ty festivaly měla raději také „naklusat“. Roztoužené dívky se v honbě za svým idolem nezaleknou ničeho, a i když je
Klus, zdá se, věrný, dá mu hodně práce všem těm svodům nepodlehnout.
Lenka by tak měla zauvažovat, jestli není na čase obléct sesterský plášť a coby „zdravotní dozor“ objíždět fesťáky...
.
 
 
Aha!
.
Sestřička Veverková z Ordinace: Nová láska!
.
Ačkoliv v nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě má naivní sestřička Alenka Veverková v lásce samé trable, její představitelka, herečka Lenka Zahradnická (23) právě prožívá velkou lovestory. Jejím milencem se stal mladý zpěvák Tomáš Klus (22).

„Jsme spolu zatím krátce. Necelé dva měsíce. Ale opravdu spolu chodíme,“ přiznala pohledná herečka. Klus je nejen jejím spolužákem z DAMU, ale také celkem úspěšným zpěvákem, který se díky svému zjevu a vypracované postavě (v roce 2002 vyhrál dorostenecké mistrovství Evropy v moderním pětiboji) těší především oblibě u žen. „Opravdu jsme spolu krátce, takže ode mne nechtějte, abych o tom vztahu prozrazovala cokoliv víc,“ odmítá Zahradnická odtajnit reálie své nové lásky. Ta měla před Klusem tříletý vztah. „Byla to moje první velká láska se vším všudy. Ale po čase jsme oba najednou měli pocit, že bychom asi chtěli poznat ještě někoho jiného, že nám možná něco utíká, a tak jsme se rozešli,“ říká představitelka zdravotní sestřičky, které díky seriálu Ordinace v růžové zahradě chodí řada vzkazů od jejích obdivovatelů. Vydrží její nová láska úskalí popularity?

Aha!

Flirtseznamka.cz
.
Lenka Zahradnická z Ordinace si našla přítele!
.
Herečka Lenka Zahradnická známá z Ordinace v růžové zahradě si našla přítele. Stal se jím kolega - herec. Srdce třiadvacetileté sympaťačky hoří k o rok mladšímu hudebníkovi a herci Tomáši Klusovi.
.
,,Jsme spolu měsíc a půl. Ale známe se dýl a klape nám to, " řekla Lenka Zahradnická. Její přítel studuje činohru a hudebně spolupracoval i na filmu Anglické jahody, jehož premiéra je naplánovaná na 13. listopadu letošního roku. Studentka čtvrtého ročníku herectví pražské DAMU tedy má být na koho pyšná!
.
 

Super.cz 

Zahradnická z Ordinace přiznala: Chodím s Tomášem Klusem!

Už víc než měsíc patří srdce herečky Lenky Zahradnické (23) herci a zpěvákovi Tomáši Klusovi (22). Lenka exkluzivně pro Super.cz prozradila detaily z jejich vztahu!

O svém začínajícím vztahu se zmínila už v rozhovoru pro časopis Jackie. „Mám nového přítele. Jmenuje se Tomáš, je mu 22 a je mimopražský. Víc ze mě nevyrazíte," tajila příjmení svého chlapce Lenka.
Jen co se herečka objevila s Tomášem Klusem na party filmu Anglické jahody, bylo všem jasné, o jaké přísně utajované příjmení jde.
Nakonec studentka čtvrtého ročníku herectví pražské DAMU vyšla s pravdou na světlo. „Jsme spolu jenom chvilku, asi měsíc a půl," řekla. Potvrdila tak spekulace, že jde právě o Kluse.
Ten na akci vrhal na půvabnou přítelkyni vášnivé pohledy, Amorovy šípy létaly ovzduším. Snad ta zamilovanost začínajícím hercům vydrží co nejdéle.
Tomáš patří mezi tu pohlednější část mužské populace a o fanynky určitě nemá nouzi. A jak nám zdroj z blízkého okolí zpěváka prozradil, ženy na úspěšného a pohledného mladíka letí!
Hudebník a herec Tomáš Klus stejně jako Lenka holduje herectví a hudbě. Kromě studia činohry se věnuje i zpívání. Hudebně spolupracoval i na filmu Anglické jahody, jehož premiéra bude 13. listopadu letošního roku.

Super.cz 

 Nova.cz

Lenka Zahradnická (sestřička Alena Veverková) -  NEUMÍM ŘÍKAT NE

Miloučká zdravotní sestřička Alenka Veverková věří, že víra léčí. Jako katolička se snaží pomáhat bližním, což se jí stalo zároveň smyslem života. Má snad jediný problém - a tím je, že neumí říkat „ne", čehož ostatní náležitě využívají. Přesně v tom se shoduje s herečkou Lenkou Zahradnickou, která jí propůjčuje tvář. „Všichni říkají a ve všech chytrých knížkách se dočtete, jak je podstatné umět říkat ne. Je to přesně ta věc, na kterou doslova dojíždím celý život. Snažím se vycházet lidem vstříc a kolikrát bych se pro ně roztrhala. Na tom není nic špatného, akorát je pak smutné to, že když něco člověk potřebuje, zjistí, že ostatní mu v klidu řeknou ne," říká herečka. „V tomhle si s Alenkou velice rozumíme," srovnává se Lenka a s úsměvem dodává: „Jsem v tomhle nepoučitelný příklad a Alenka jako by mi nastavovala zrcadlo. Myslím, že je velmi důležité umět podat pomocnou ruku. Stejně tak - a možná ještě víc je podstatnější, aby člověk věděl, v jakou chvíli ji podat a jakým způsobem, aby mu ji dotyční nevyrvali i s ramenem." Lenka odmala toužila být zdravotní sestrou jako její maminka. Nakonec se stala herečkou, která sestru hraje. „Je to jedna z mých nejmilejších rolí. Baví mě už tím, že se stále mohu něco nového učit. Velkou učitelkou a poradkyní je moje maminka, který mi vždy vysvětlí, jak se co dělá, připravuje, podává," pochvaluje si svou konzultantku Lenka. „Například mi vůbec nedošlo, že k desinfekčnímu stolku se smím přiblížit pouze v rukavicích. Ale naštěstí máme rádce nejenom v seriálu, ale i doma," dodává herečka.

Nova.cz

Blesk.cz

"Veverka " z Ordinace nemá čas na svého kluka
.
 
Představitelka zdravotní sestřičky Veverkové z Ordinace v růžové zahradě Lenka Zahradnická (23) je zavalena prací. "Ona je úplně úžasná, jen mě mrzí, že na mě má tak málo času," postěžoval si Blesku její přítel, zpěvák Tomáš Klus (21).
Se spolužákem z DAMU chodí Lenka pár měsíců. "Sama jsem byla překvapená, že jsem najednou na zajíčky," řekla s úsměvem Blesku.
Tomáš, který loni zvítězil v soutěži Czechtalent a je nadaným písničkářem, ji ale prý musel dlouho "ukecávat". "Na to mám naštěstí talent," vysvětlil. Na požádání je schopný během hodiny napsat i písničku plnou básnických obratů.
"Jediné, co mě mrzí je, že mě vlastně Lenka ještě pořádně neslyšela před velkým publikem. Vždycky se to sejde tak, že buď točí nebo hraje," svěřil se Tomáš Blesku po koncertu pro tisíc posluchačů ve zlínské hale Novesta. "Ale slíbila, že ve čtvrtek, kdy zase ve Zlíně vystupuji na dětském filmovém festivalu, si konečně čas najde a přijede," věří zpěvák.
Sám má teď naštěstí také dost práce. Kromě zpívání s kytarou točí s režisérem Drhou film Anglické jahody, pro který skládá i část hudby.
Aspoň část léta stráví ale zamilovaný pár společně, v plánu mají turistickou dovolenou s jízdou na kole a kempováním.
.
 
 

  Magazín DNES

Alenka, Veverka z Ordinace

Studentka DAMU dostala příležitost, jak si přivydělat a upozornit na sebe. Má roli v seriálu Ordinace v růžové zahradě.
Není to sice role co do velikosti a významu závratná, ale stačí, aby si lidé na ulici říkali: to děvče je mi povědomé. Lenka Zahradnická hraje Alenku Veverkovou zvanou Veverka. Hodnou zdravotní sestru, která se zamiluje do pacienta, slavného sportovce. Ten, když mu vyléčí zranění, přestane obluzovat nebohou sestru a zmizí. Nepřipomíná to něco? Podobně se choval Viktor Preiss v roli hokejisty, když pletl hlavu Elišce Balzerové, tedy doktorce Alžbětě v Nemocnici na kraji města. Dějiny se opakují.
Takže naše Alenka, děvče hodné, nezkušené a zamilované, je středně významnou postavou populárního seriálu. Teď právě truchlí, protože její sportovec zmizel. Ve skutečnosti má její představitelka Lenka Zahradnická jiné starosti. Od roku 2004 studuje DAMU, a tak jí jde hlavně o to, aby zdárně absolvovala.
Narodila se v roce 1985, maminka je zdravotní sestra. Jaká náhoda. Herečka prý zdravotní sestrou jako holka chtěla být taky. Říká, že ji nabídka ze seriálu překvapila. Považuje to za zkušenost, která jí pomůže k dalším rolím. „Nevěřila jsem, že je možné pracovat v takovém tempu, ale zjistila jsem, že pokud pracujete se schopnými příjemnými lidmi, není to problém,“ řekla v rozhovoru pro týdeník Televize.
Na DAMU je jejím oborem činoherní divadlo, takže jí nejvíc času zabírá zkoušení v Divadle Disk. Hostuje také ve Stavovském divadle a v Divadle Bolka Polívky v Brně.
Přestože touží být herečkou, tvrdí, že nejdůležitější je pomáhat druhým. Možná se minula povoláním. Nebo je Veverka, ač se to nezdá, její opravdu životní role?
.

 Aha!

Veverka z Ordinace v růžové zahradě: Kolaps při natáčení - Tekly potoky slz

Pláč přímo na place! Krásná herečka Lenka Zahradnická (23), která září jako sestřička Alenka Veverková v nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě, se sesypala přímo při natáčení úspěšného seriálu. A důvod?
 
Produkce seriálu jí nechtěla povolit, aby přijala hlavní roli v novém nováckém seriálovém projektu Dokonalý svět. „Nabídli jí hlavní roli, ale když se o tom dozvěděla produkce Ordinace, tak byl oheň na střeše. Dost důrazně jí bylo vysvětleno, že by to znamenalo její konec v Ordinaci, a tak se chudinka rozplakala přímo na place,“ popsal deníku Aha! vyhrocenou scénu očitý svědek. Připravovaný seriál Dokonalý svět se má odehrávat v prostředí módního časopisu a Zahradnické byla nabídnuta role ambiciózní recepční, kolem které se bude dění v celém seriálu točit. „Bude to odpověď Novy na Ošklivku Katku,“ prozradil deníku Aha! jeden z členů vedení Novy.
.

Super.cz

Mirek Hrabě: Nový svůdník v Ordinaci! Víme, kdo mu podlehne

Právník ze seriálu Světla pasáže na Nově Miroslav Hrabě (26) je novou posilou divácky oblíbené ságy Ordinace v růžové zahradě 2. Jeho kouzlu podlehne Lenka Zahradnická coby půvabná sestřička Alenka, která je oddaná katolické víře.
„V Ordinaci jsem přijal roli Davida Choděry, který je mistrem republiky v akrobatickém lyžování a s vážným zraněním je převezen na jednotku intenzivní péče, kde se o něj starají. Nakonec se ze zranění dostane a zamiluje se tam do jedné zdravotní sestřičky. Takže tam tak trošičku prožívám milostný románek. Moje klasická milenecká role, kterou mám vždycky," prozradil Super.cz Mirek, který nechyběl na party po premiéře nové pohádky Zdeňka Trošky Nejkrásnější hádanka, kde hraje vojáka Ondru.
Herec se objevil v právnickém seriálu Světla pasáže, kde byl jedním z největších svůdníků. A jak je to ve skutečnosti?
„Říká se o mně, že jsem donchuán, a docela mi to lichotí. Jsem normální chlap, který je rád ve společnosti sympatických a hezkých slečen," přiznává se smíchem Mirek, který je momentálně nezadaný.
Hrabě je rodák ze Znojma, absolvoval gymnázium a posléze pražskou DAMU. Momentálně účinkuje v Divadle ABC a Viole, hraje ve filmech a objevil se i v několika televizních reklamách.
Mezi jeho koníčky patří jízda na motorce a adrenalinové sporty (skidaving, diving, horolezectví, rafty).
„V létě bych měl točit film o horolezcích, aspoň využiji své zkušenosti," říká Mirek.
.
 
 

Blesk.cz

 

Trnavský bude v Ordinaci svádět doktorky

 Dvojice Martin Trnavský (právník Egon) a Lenka Zahradnická (barmanka Linda) z nepříliš úspěšného seriálu TV Nova Světla pasáže míří do Ordinace v růžové zahradě.
 
 
V nových dílech, které již nepřipravuje duchovní matka projektu Lucie Konečná, ale jiný kolektiv scenáristů, si Martin zahraje sukničkáře ing. Jana Hakena a Lenka zdravotní sestru Vaverkovou. Točit se začíná už 6. prosince a v lednu tyto díly plynule navážou na dosavadní řadu.
"Produkce mi slíbila, že po mně pojedou doktorky, tak se těším," svěřil se Trnavský s tím, že má zatím plné ruce práce s přípravou premiéry divadelní hry Roxana. Sám si ji napsal, uvede ji 2. prosince v brněnském Divadle Bolka Polívky a zahraje si v ní - jak jinak než právě s Lenkou Zahradnickou.
.
TOPlist